Gizlilik Politikası

Herhangi bir internet sitesini ziyaret ettiğinizde, sitenin işlevlerinden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için kullandığınız tarayıcı üzerinden genellikle “tanımlama bilgileri” başlığı altında çeşitli bilgiler alınabilir ve depolanabilir.

Söz konusu bilgiler kullanım tercihleriniz veya kullandığınız cihaz hakkında olabilir veya sitenin doğru ve beklediğiniz şekilde çalıştırılabilmesi için kullanılabilir.

Bilgiler çoğunlukla sizi doğrudan ve kişisel olarak tanımlamaz; ancak size ve kullanım alışkanlıklarınıza daha uygun bir internet deneyimi sunarak, internet sitemizden en kapsamlı şekilde faydalanmanızı sağlar.

Bazı tanımlama bilgisi tiplerinin sitemiz tarafından kullanılmasına izin vermemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak bu durumda sitemizdeki deneyiminizin ve size sunacağımız bazı hizmetlerin bu tercihinizden olumsuz şekilde etkilenebileceğini hatırlatmak isteriz.

 

Zorunlu Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, web sitesinin çalışması için gereklidir ve sistemlerimizde kapatılamaz. Bunlar genellikle yalnızca sizin işlemlerinizi gerçekleştirmek için ayarlanmıştır. Bu işlemler, gizlilik tercihlerinizi belirlemek, oturum açmak veya form doldurmak gibi hizmet taleplerinizi içerir. Tarayıcınızı, bu tanımlama bilgilerini engelleyecek veya bunlar hakkında sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz ancak bu durumda sitenin bazı bölümleri çalışmayabilir.

Tanımlama bilgisi kategorileri hakkında daha fazla bilgi almak, sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmek ve önceden belirlediğimiz ayarları değiştirmek için aşağıdaki kategori başlıklarına tıklayabilirsiniz.

 

Hedefleme Amaçlı Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitemizde reklam ortaklarımız tarafından ayarlanır. Bunlar, ilgili şirketler tarafından ilgi alanları profilinizi oluşturmak ve diğer sitelerde alakalı reklamlar göstermek için kullanılabilir. Benzersiz olarak tarayıcınızı ve cihazınızı belirleyerek çalışırlar. Bu kapsamda tarayıcınıza piksel ve çerez yerleşimi yapılabilmektedir. Bu tanımlama bilgilerine izin vermezseniz farklı sitelerde size özel reklam deneyimi sunamayız.